Dialogue and Integration Awards 2024

The 2024 Dialogue and Inclusion Awards Ceremony was a successful celebration of intercultural understanding and cooperation!

Thank you to everyone who attended and helped create such an inspiring and moving event. Together, we celebrated efforts for a more united and inclusive world.

Watch highlights from the evening and share the energy and passion for cross-cultural dialogue.

 

TEKRAR BAŞVURU

İçinde bulunduğunuz süreci, gerekli evraklar, doğru kurum ve makam, doğru e-mail adresi, takvime göre hareket etme vb. konularda bir bilen ya da avukat yardımı ile tekrar gözden geçirerek aynı yere tekrar uygun şekilde başvuru yapmanız gerekmektedir.

RESMİ DAİRELERE BİLDİRİM VE GÜNCELLEME YAPMA

Oturma izni kartı ve seyahat belgesi alındıktan – yenilendikten sonra kişisel bilgiler hangi kurumda nasıl güncellenir? 

  • Oturma izni kartı ve seyahat belgesi alındıktan sonra kart numaralarının ve güncel kişisel bilgilerin sisteme kaydedilmesi gerekmektedir! Aksi takdirde resmi işlemler sırasında bazı sorunlar yaşanacaktır.
  • Bahsi geçen güncelleme işlemi mali işlerinizin aksamaması için kayıtlı olduğunuz ΔΗΜΟΚΡΑΣΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ (Δ.Ο.Υ.)  da,  şahsen veya bir muhasebeci yardımıyla yapılabilmektedir. 
  • Sağlık sigortasından yararlanmanız için yeni evraklarınızı ΕΦΚΑ ya bildiriniz,
  • Nufüs bilgileri güncellemesi için ΚΕΠ e başvurunuz
  • Banka hesabınız varsa ilgili banka şubesine bildiriniz.

 

RESMİ ÇALIŞMA

RESMİ ÇALIŞMA

Yasal olarak çalışmak için vergi numaranız (AFM) ve sosyal güvenlik numaranız (AMKA) olmalıdır.

İşe girişiniz yapıldıktan sonra AMA numarası almanız gerekmektedir. AMA hakkında gerekli bilgiye AMA bölümünden ulaşabilirsiniz.